Ocet jabłkowy wg medycyny naturalnej obniżę ciśnienie krwi. Jeśli nawet nie jesteś przekonana czy tak rzeczywiście zadziała w Twoim przypadku, spróbuj go zastosować by się o tym przekonać.
"Ocet jabłkowy zawiera wiele minerałów i witamin, m.in.: potas i sód, magnez, fluor, chlor, żelazo, miedź, fosfor, krzem, witaminę A, witaminy z grupy B, C, E, P i beta-karoten, kwas mlekowy, cytrynowy i octowy. Odpowiedni bilans tych związków reguluje pracę układu pokarmowego, wydalniczego, wpływa na stan naczyń krwionośnych i wzmacnia odporność organizmu. Wpływa także na proces usuwania toksyn, dzięki czemu przyczynia się do oczyszczenia ludzkiego ciała ze szkodliwych związków odkładanych w komórkach. Mikroelementy wpływają na wyrównanie się gospodarki kwasowo-zasadowej organizmu.
Głównym składnikiem octu jabłkowego są pektyny, witamina E i potas. Pektyny to mieszanina cukrów, które budują ściany komórkowe roślin i zawarte są w rozpuszczalnych włóknach błonnika. Dostarczone do ludzkiego układu pokarmowego przyśpieszają metabolizm, ułatwiają trawienie i usprawniają perystaltykę jelit. Zmniejszają także stopień przyswajania i odkładania tłuszczu w komórkach. Ponadto mają wpływ na pracę i stan układu krwionośnego, obniżają bowiem poziom cholesterolu, zapobiegając tym samym miażdżycy i nadciśnieniu. Witamina E, zwana witaminą młodości, jest naturalnym antyutleniaczem, który chroni przed utlenianiem się wolnych rodników, co bezpośrednio związane jest z procesem starzenia się organizmu. Jej prawidłowy bilans odpowiada za dobry stan wzroku, wpływa na zdolność koncentracji i pracę mięśni szkieletowych oraz układu krwionośnego. Jej niedobory powodują szybsze starzenie się skóry, wolniejsze gojenie ran, mogą także prowadzić do chorób immunologicznych i onkologicznych. Potas wpływa na dobrą pamięć, ponieważ bierze udział w procesach przewodzenia impulsów w układzie nerwowym. Jego niedobór może powodować uczucie osłabienia, bóle w stawach, pogorszenie stanu cery, czy próchnicę i zapalenie dziąseł."Dorośli powinni pić dwa razy dziennie napój przygotowany z połowy szklanki ciepłej, przegotowanej wody z dodatkiem 2–4 łyżeczek octu jabłkowego i dwóch łyżeczek miodu. Dzieci - pół szklanki wody + jedną łyżeczkę octu + dwie łyżeczki miodu.
Przygotowanie octu jabłkowego
Ocet jabłkowy możesz kupić w sklepie, ale możesz też zrobić go sama. Wybierz przepis, który Ci odpowiada:
1. Należy wziąć kilka jabłek, umyć je, pokroić na małe kawałeczki razem ze skórką i gniazdami nasiennymi. Następnie wsypuje się je do słoika i zalewa przegotowaną wodą z dodatkiem cukru, w proporcji jedna łyżeczka cukru na jedną szklankę wody. Naczynie należy zamknąć gazą i odstawić na cztery tygodnie, aby owoce sfermentowały. Od czasu do czasu płyn miesza się drewnianą łyżką, a kiedy przestanie się pienić przelewa się go przez gazę do butelek i odstawia w zimne miejsce.
2. Kilogram jabłek należy zetrzeć na tarce wraz ze skórką i gniazdami nasiennymi. Owoce zalewa się litrem wody i słodzi miodem lub cukrem (około 200 g). Następnie dodaje się 20 g drożdży i 40 g pokruszonego chleba razowego. Słoik zamyka się obwiązując płótnem i ustawia w ciepłym, ciemnym miejscu na około 30 dni. Co jakiś czas masę należy zamieszać drewniana łyżką. Gdy płyn jest gotowy rozlewa się go do butelek.
3. Kilogram jabłek po umyciu należy pokroić i zmacerować w sokowirówce. Następnie masę jabłkową zalewa się pięcioma szklankami wody, dodaje się do niej kawałek razowego pieczywa, 100 g cukru i 10 g drożdży. Masa powinna zostać umieszczona w słoiku przewiązanym gazą i zostawiona na 10 dni w chłodnym miejscu. Trzy razy w ciągu każdego dnia należy ją zamieszać drewnianą łyżką. Następnie ciecz należy zlać odsączając ją od miąższu owoców, można na tym etapie specyfik dosłodzić. Następnie na 45 dni znów należy słoik odstawić, aby zaszły procesy fermentacji, po tym czasie ocet jest gotowy.
Ja sprawdziłam pierwszy sposób i mam ocet, a Ty?
Ja sprawdziłam pierwszy sposób i mam ocet, a Ty?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz