25.2.13

Domowe sposoby na obniżenie ciśnienie krwi.


Wysokie ciśnienie krwi jest coraz częstszym problemem. 

Lekarze dopatrują się różnych przyczyn tego stanu m.in.  
- nieodpowiednia dieta,
- brak ruchu
- uwarunkowania genetyczne.

Firmy farmaceutyczne wprowadzają na rynek coraz to nowsze leki mające na celu obniżenie ciśnienia krwi.

Medycyna naturalna również proponuje kilka  środków, które choć nie są medycznie zatwierdzone, przyczyniają się do obniżenia ciśnienia.

1.  Niektórzy sądzą, że naturalny środek jakim jest ocet jabłkowy obniża ciśnienie już w ciągu kilku minut od zastosowania. Inni natomiast uznali, że codzienne przyjmowanie octu jabłkowego może z powodzeniem zastąpić dotychczasowe stosowane środki z apteki.

      2. Wszyscy zgodnie przyznają, że czosnek pomaga obniżyć ciśnienie krwi. Jeśli przeszkadza ci jego ostry smak, stosowanie pieprzu Cayenne jest również doskonałym sposobem na obniżenie ciśnienia tętniczego.

      3. Nasiona lnu, niezależnie od tego czy przyjmujesz je w formie zmielonej czy oleju, to kolejny domowy sposób na obniżenie wysokiego ciśnienia. Zawierają one ważne kwasy Omega-3.

      4. Sok z marakui to kolejny sposób na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, bez stosowania leków z apteki. Zwolennicy tej metody podkreślają jej magiczne właściwości, sok nie tylko obniża ciśnienie krwi, ale również dodaje energii.

      5.   Innym naturalnym sposobem na obniżenie ciśnienia krwi jest wprowadzenie zmian do swojej diety. 
- Ryby bogate w kwasy tłuszczowe Omega-3 od dawna postrzegane są jako żywność obniżająca ciśnienie.
- Owoce i warzywa o wysokiej zawartości magnezu i potasu. Ryż, banany i ziemniaki należą do żywności bogatej w magnez. Banany są również doskonałym źródłem potasu, podobnie jak szparagi, awokado, dynia i wiele innych warzyw i owoców. Czosnek można spożywać oddzielnie, ale dodanie go do żywności podczas jej przygotowywania to również doskonały sposób na obniżenie ciśnienia.

6.   Innym naturalnym sposobem na obniżenie ciśnienia krwi, zupełnie nie związanym z żywnością, to posiadanie zwierząt domowych lub spędzanie wolnego czasu ze zwierzętami. Zwierzęta posiadają naturalną zdolność uspokajania. Badania wykazały, że ludzie spędzający dużo czasu ze zwierzętami, znacznie rzadziej cierpią na nadciśnienie.

     7.  Opamiętaj jednak, że ruch jest kluczowym elementem niezbędnym do obniżenia ciśnienia krwi. Wystarczy, że kilka minut dziennie poświęcisz na spacer, bieganie lub aerobik.
    
     Co Ty na to?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz